Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu – co warto wiedzieć?

Święto Chleba jest organizowane corocznie w sierpniu w Ciechanowcu. Wydarzenie jest organizowane od 20 lat i znajduje się na terenie muzeum rolnictwa. Jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, organizowanych w całym województwie.

Przyciąga co roku wiele regionalnych piekarzy, twórców wszelkiego rękodzieła oraz turystów z całej Polski. Co roku znajduje się tutaj parę tysięcy turystów. Podlaskie Święto Chleba jest idealnym pomyslem na edukację na temat dawnej kultury Podlasia dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Co możemy znaleźć na Święcie Chleba?

Na Podlaskim Święcie Chleba możemy zwiedzić regionalne stanseny, stylizowane na dawne domostwa. Na terenie wydarzenia są także zagrody ze zwierzętami gospodarskimi, takimi jak: konie, krowy, kozy, owce itp. Zaprezentowana jest także wystawa kur ozdobnych oraz prezentacja historycznych modeli ciągników. Na całym terenie znajdują się stoiska regionalnych twórców oraz piekarzy. Możemy tutaj zakupić lokalne rękodzieło w postaci obrazów, rzeźb z drewna, biżuterii, produkty robione na szydełku. Znajdzie się coś także dla koneserów lokalnej kuchni- zwiedzający mają szansę zakupić lokalne mięso, jajka, chleb i produkty piekarskie, sery, miody itp. Możemy także obejrzeć tradycyjne sposoby wypieku chleba.

Występy na Podlaskim Święcie Chleba

Podczas wydarzenia mamy szansę także obejrzeć występ lokalnych tancerzy z zespołu tańca ludowego i wysłuchać zespołów ludowych. Wieczorem jest organizowany koncert i zapraszany jest specjalny gość. W poprzednich latach były takie zespoły jak Enej, Kombi czy Pectus.

One thought on “Podlaskie Święto Chleba w Ciechanowcu – co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz