„Solidarni z Ukrainą” – koncert Telewizji Polskiej i Caritas

„Solidarni z Ukrainą” to koncert, wokół którego pojawiło się wiele kontrowersji. Zwolennicy podkreślali jak bardzo istotne jest to, aby świat artystów pokazał swój sprzeciw wobec rosyjskiej agresji.

Przeciwnicy kontrargumentowali, że pieniądze przeznaczone na organizację wydarzenia z pewnością dałoby się wydać lepiej. Event jednak się odbył. Sprawdź, jak wyglądał i kto na nim wystąpił.

Koncert „Solidarni z Ukrainą” – co, jak i gdzie?

Koncert „Solidarni z Ukrainą” odbył się siedzibie TVP w Warszawie. Jego głównym celem było artystyczne wyrażenie sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na naszego sąsiada, która miała miejsce pod koniec lutego 2022 roku. Obok show przeprowadzono także zbiórkę żywności dla poszkodowanych osób oraz pieniędzy na ubrania. Część artystów oddała swoje honoraria za występ na pomoc Ukrainie. Nie da się jednak ukryć niesmaku spowodowanego tym, że niektórzy muzycy zrobili to dopiero pod wpływem nacisku opinii publicznej.

Kto wystąpił na „Solidarni z Ukrainą”?

Na koncert „Solidarni z Ukrainą” zostało zaproszonych wiele polskich artystów. Wydarzenie jednak rozpoczęło wykonanie ukraińskiej piosenkarki Julii Belei. Później także wystąpiła kolejna artystka z kraju naszych sąsiadów, czyli Oleksandra Zhuravel.

Do publiczności przemówił również ambasador Ukrainy w Polsce, czyli Andrij Deszczyca. Wśród polskich muzyków, którym dane było wystąpić na tym evencie, znalazły się takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Filip Lato, Mikołaj Krawczyk, Edyta Górniak, Ryszard Rynkowski, Viki Gabor, Natasza Urbańska, Rafał Brzozowski, Enej czy Blue Cafe. Odśpiewano także hymn Polski.